Tüm liste

 Tüm lezzet duraklarını  görmek istiyorum...

Arama

Neden?

 Nerede ne yenir?
 Bilmek istiyorum...

Şehirler Listesi

 Hangi şehirde ne yenir?

Haberler

Anket

Gittiğiniz restoranda en çok neye dikkat edersiniz?
  Lezzet
  Hijyen
  Ambians
  Ücret
  Hizmet

ANTALYA

Özdoyum Restaurant

Piyaz


Adres : Sanayi Sitesi 668. Sokak No: 1 / ANTALYA
Telefon : 0242 346 19 33

Bazen insanın karşısına beklemediği yerlerde, ummadığı mekanlar çıkıyor. Sanayi Sitesi'ndeki Özdoyum Restaurant da bu mekanlardan biri. 33 yıldır hizmet veriyor. Dokuz katlı sarı badanalı binadaki lokanta Antalya'nın belki de en hijyenik mekanlarından biri. Bu konuda da birçok ödül almış. Mönüsü çok karmaşık değil: Meşhur piyazı, pide üstüne şiş köfte ve tahinli kabak tatlısı. Özellikle öğle vakti yer bulmak oldukça zor. Müşteriler sadece etraftaki dükkan sahipleri değil. Antalya'nın her yanından buraya yemek yemeye, özellikle tahinli piyaz yemeye gelenler var. Tahinli piyazı hemen her yerde bulmak mümkün. Ama Özdoyum'daki lezzet daha başka.

İşletmeci Nuri Erdoğan, lezzet farkını şöyle anlatıyor:
"Antalya'nın piyazı, Antalya usulüne göre yapılır. Başka yörelerde tele-turu bilmezler, yeni yeni Alanya tarafında kullanmaya başladılar. Yapılışına gelince, önce fasulyeyi ayıklıyoruz, yıkıyoruz, akşamda ıslayıp bırakıyoruz. Sabah süzüp, tuz ekleyip pişiriyoruz. Biz piyaza teletur koyuyoruz. Teleturtahin, sirke, sarımsakve limon tuzunun karışımından elde ettiğimiz bir sostur. Servis tabağına aldığımız fasulyenin üstüne ince ince yumurta kıyıyoruz, domates, maydanoz, zeytinyağı ve teleturu döküyoruz. Biz tahinin içine fazla sirke koymayız. Onun için bizim sosumuz daha kıvamlı olur. Ekşiliği de yerli yerindedir. Bu sosu, uzun yıllar müşterilerimize sora sora oluşturduk. Onların yönlendirmesi ile en lezzetli halini bulduk..."

Yorumlar

Yorumunu Yaz!

Yorum bulunamadı. Buraya ilk yorumu sen yazabilirsin...İletişim | Lezzet Durağı Tavsiye Et | Anasayfam Yap | Arkadaşına Tavsiye et | Hakkımızda
Tüm hakları lezzetduragi.net'e aittir.
İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.
Tasarım & Programlama Akali SOFT
© 2008 - 2009
film izle dizi izle sinema müzik dinle