Tüm liste

 Tüm lezzet duraklarını  görmek istiyorum...

Arama

Neden?

 Nerede ne yenir?
 Bilmek istiyorum...

Şehirler Listesi

 Hangi şehirde ne yenir?

Haberler

Anket

Gittiğiniz restoranda en çok neye dikkat edersiniz?
  Lezzet
  Hijyen
  Ambians
  Ücret
  Hizmet

GAZİANTEP

Cıncık Lokantası

Yuvarlama


Adres : Değirmiçem Mah. MuammerAksoy Bul. Göğüs Cad. No:51 / GAZİANTEP
Telefon : 0342 335 16 00

1982 yılında açılan Cıncık Restaurant, Gaziantep'in yeni bölümünde yer alıyor, işletmeci Ökkeş Tombalak'a göre "cıncık", cam parçası demekmiş. Lokantanın mönüsünde Antep'in tencere yemekleri ağırlıkta. Müşteriler daha çok Antepliler bir de Antep'e gelip de geleneksel yemeklerin tadına bakmak isteyenler. Temiz, aydınlık bir mekan. Buranın en lezzetli yemeklerinin başında Yuvarlama geliyor. Bu yemek çok lezzetli olmasının yanı sıra, çok da zahmetli. Yuvarlamada kullanılan malzemeler şunlar: irmik, kıyma, tavuk göğsü kıyması, haşlanmış pirinç, tuz, karabiber, yumurta. Bu karışım kıyma makinesinden geçirildikten sonra uzun uzun yoğruluyor. Sonra avuç içinde nohuttan küçük yuvarlaklar haline getiriliyor ve pişiriliyor.

Gaziantep bir yemek cenneti. Bütün yemekler insanı baştan çıkartacak kadar lezzetli. Yuvarlama kentin geleneksel bayram yemeği. Bayram sabahları her evde bu yemek pişiyor. Eğer Cıncık'a giderseniz bu yemeğin gerçek tadına varabilirsiniz. Yuvarlamayı yedikten sonra damağınızda kalan tadı uzun süre unutamayacaksınız.

Video

Yorumlar

Yorumunu Yaz!

Yorumu yazan Teşekkürler
EA
2010-04-26 23:18:27
Antep'e gidenlerin kesinlikle uğraması gereken bir mekan... Yuvarlama,içli köfte ve beyran enfesti bugüne kadar içli köfte diye başka bir şey yemişiz kesinlikle.... Ökkeş Bey'in müşterilerini evine gelmiş misafir gibi ağırlaması, arabalarımıza binip yola çıkarken yolda su lazım olur diyerek birer şişe su vermesi gerçekten misafirperliğin doruk noktasıydı. Teşekkürler Cıncık,teşekkürler Ökkeş Bey...İletişim | Lezzet Durağı Tavsiye Et | Anasayfam Yap | Arkadaşına Tavsiye et | Hakkımızda
Tüm hakları lezzetduragi.net'e aittir.
İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.
Tasarım & Programlama Akali SOFT
© 2008 - 2009
film izle dizi izle sinema müzik dinle